Folks jest ECO !!!

Czy Wy też deklarujecie, że hotel eco ma dla Was ogromne znaczenie? Zapraszam do nas do Folksvillage hostel Gdańsk, my spełniamy to w 100 %.

Nasz obiekt znajduje się w miejscu, do którego można dotrzeć komunikacją zbiorową, czyli ograniczamy emisję spalin. Posiadamy własną wypożyczalnia rowerów Gdańsk- działamy pro ekologicznie i zarazem zachęcamy do turystyki czynnej i poznawania naszej pięknej okolicy.

Do podgrzewania wody służą nam źródła odnawialne czyli tak zwane kolektory słoneczne.

Podstawową kwestią w Folksvillage hotel Gdańsk jest segregacja odpadów. Kto u nas gościł wie, że posiadamy odpowiednie do tego celu pojemniki.

W naszych łazienkach zainstalowane są specjalne natryski oszczędzające wodę i oczywiście nie znajdziecie u nas ani jednej wanny.

Dla naszych gości mamy butle z wodą, więc jeśli przebywacie w Folksie nie musicie kupować napojów w plastikowych bardzo długo degradujących się butelkach….

Używamy szklanych naczyń, założyliśmy czujniki światła, aby niepotrzebnie nie marnować energii elektrycznej.

Widzicie więc jak niewiele potrzeba, aby być za pan brat z ekologią i zmniejszyć do minimum negatywny wpływ działalności hotelarskiej na środowisko.

Nowoczesna eko turystyka ma służyć a nie szkodzić środowisku. Dlatego też najbardziej potrzebna jest pomysłowość i dobre chęci.