WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

Trójmiasto jest wspaniale położone – z jednej strony buczynowe lasy, głębokie doliny i prędkie potoki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z drugiej zaś strony piaszczyste plaże i szerokie morze. Do najpiękniejszych zakątków Gdańska, Sopotu i Gdyni najlepiej jest dotrzeć na rowerze. Trasy rowerowe przebiegają w większości ścieżkami i szlakami typowo rowerowymi, pozwalającymi na komfortową i bezpieczną jazdę. Rowery bez problemu można wypożyczyć u nas na miejscu.

Wypożyczalnie rowerów naszej sieci Folks Village umiejscowione są przy każdym z naszych hoteli. Rower to ekologiczny i prozdrowotny środek transportu, a dla turystów sposób na ciekawe zwiedzanie Trójmiasta. W Gdańsku jest ponad 100 km tras rowerowych. Szczególnie godna uwagi jest trasa zaczynająca się w gdańskim Brzeźnie, prowadząca do Gdyni przez Sopot. Podróż tą ścieżką pozwala odwiedzić wszystkie trzy mola w Trójmieście, a także zwiedzić strefy nadmorskie trzech miast. Wybierając rower można odkrywać ciekawe miejsca, do których nie można dotrzeć innym środkiem transportu, a przy tym chcąc nie chcąc organizm rowerzysty przyjmuje duże ilości jodu, zamiast tlenku węgla ze spalin – to ogromna przewaga. Ruch na świeżym powietrzu powoduje, że nasz organizm wydziela duże ilości endorfin, zwanych hormonem szczęścia. Działanie wywołuje zniesienie bólu, uczucie przyjemności i dobrego nastroju na długi czas. Poruszanie się rowerem zmusza układ krążenia do bardziej wydajnej pracy, przeciwdziała nadciśnieniu i zapobiega wielu chorobom.
Wypożyczalnia rowerów Folks Village jest czynna od kwietnia do października, we wszystkie dni tygodnia. Można u nas wypożyczyć rowery miejskie, górskie, składane, dziecięce. W naszej ofercie również mamy rowery z dodatkowym napędem elektrycznym. Nie ma dopłat za fotelik dla dzieci czy blokadę na stojak rowerowy, a do tego każdy otrzymuje gratis mapkę z najciekawszymi miejscami do zwiedzania po drodze… Jak zawsze obsługa z naszej strony jest kompleksowa – tylko wystarczy podjąć tylko właściwą decyzję. Każdemu po udanej wycieczce rowerowej proponujemy zasłużony odpoczynek przy hotelowym stole biesiadnym, gdzie można skorzystać z grilla i oferty drink-baru.
Z nami po prostu jest fajnie ! Folks!
Wypożyczenie roweru tradycyjnego na cały dzień: 40 zł.
Wypożyczenie roweru elektrycznego na cały dzień: 80 zł
W ofercie rowery różnej wielkości dla całej rodziny.
Ogólne warunki wypożyczania:
Osoba wypożyczająca rower zobowiązana jest do okazania dowodu osobistego bądź innego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Nie zatrzymujemy dokumentów jako depozyt, jedynie spisujemy dane osobowe. Wypożyczający podpisuje oświadczenie, w którym przejmuje odpowiedzialność za powierzony mu sprzęt i zobowiązanie do jego zwrotu.
Wolny wybór tras,
Oferujemy informację na temat dróg rowerowych oraz miejsc ciekawych do zwiedzenia,
Zniżki dla grup zorganizowanych oraz Gości Hotelu.