Zapraszam na Jarmark !

Podpowiem Wam dzisiaj co robić w Gdańsku, gdzie spać i gdzie dobrze zjeść.

Jarmark św. Dominika to 23 dni świetnej zabawy, jest on najstarszą, największą tego typu imprezą w Europie- 765 lat temu się zaczął i do dziś dnia trwa. Możesz tu kupować, targować się, poszukiwać skarbów i robić niezapomniane pamiątkowe fotografie.

Celem Jarmarku na samym jego początku był odpust- 100 dni zwolnienia z czyśćca, służył modłom i zabawie. Dopiero po wielu latach zamienił się w imprezę kulturalno- handlową.

Jarmark zaczyna się 30.07 ceremonią otwarcia. O godzinach 15.00, 17.00, 20.00 na Długim Targu odbędzie się koncert na największym, najwyższym i najcięższym bębnie świata. Zagra na nim jednocześnie 100 osób. Po przekazaniu kupcom kluczy do bram miasta artyści, rzemieślnicy, antykwariusze i kolekcjonerzy otworzą swoje stragany i kramy. Znajdziesz na nich wszystko od staroci po nowoczesne wzory.

Jarmark to nie tylko handel, ale też mnogość rozmaitych smaków, swojskich, regionalnych i egzotycznych. Znajdziecie tu pyszne wypieki, chleby- święto chleba- różnorodne sery, wędliny, kiełbasy, miody, nalewki…. Nie wspomnę o rybach, świeżych- prosto z morza, smażonych, wędzonych…..mniam.

Jarmarkowemu handlowi towarzyszą sceny plenerowe, festiwale, festyny, koncerty, parady uliczne i korowody, zawody i imprezy sportowe.

A gdzie spać ? Tu nie ma żadnych wątpliwości, oczywiście w Folksvillage hotel Gdańsk, oferujemy Wam tanie noclegi Gdańsk w zacisznej dzielnicy Aniołki wśród parków i zieleni.

Nigdzie nie znajdziecie lepszej zabawy, tylko w naszym starym pięknym mieście.

Przyjedźcie i zobaczcie sami!